دفتر معماری دکتر کیارش میلانی نیا

دفتر معماری دکتر کیارش میلانی نیا
دکتر کیارش میلانی نیا

دفتر معماری دکتر کیارش میلانی نیا

دکتر کیارش میلانی نیا عضو ۱۰۰ برند برتر دفاتر معماری در سایت دیزاین تی وی
تاریخ تولد: ۳۱-۲-۱۳۵۲
شهر محل تولد: تهران

مدارک تحصیلی / دانشگاه محل اخذ: 

  • کارشناسی ارشد معماری- ۱۳۷۸-هنر و معماری تهران مرکز
  • کارشناسی ارشد طراحی محیط- ۱۳۹۰-دانشگاه تهران
  • دکتری فلسفه هنر –۱۳۹۸- هنر و معماری تهران مرکز

افتخارات و جوایز دفتر معماری دکتر کیارش میلانی نیا ، عضو ۱۰۰ برند برتر دفاتر معماری

  • جایزه تقدیر ویژه مسابقه معمار خاورمیانه . دبی،امارات متحده عربی ۲۰۱۹
  • برنده رتبه دوم مسابقه طراحی میدان ملل  جزیره کیش ۱۳۹۸
  • رتبه برگزیده مسابقه پیشنهادی برای تهران ۱۳۹۲
  • طرح برنده مسابقه یادمان و مرکز کشاورزی قطر دوحه ۱۳۸۷
  • رتبه برگزیده مسابقه طراحی باغ موزه دفاع مقدس تهران ۱۳۸۰
  • طرح برنده مسابقه طراحی سینما آزادی ۱۳۷۷

خلاصه زندگینامه‌ی معمار از زبان وی

پرورش در دامان مادری هنرمند نقاش و پدری پزشک و استاد دانشگاه ارزش هنر و علم را از بدو کودکی به صورت ناخودآگاه در لوح ضمیرم نشاند.
هنگام تحصیلات  مدرسه تحت تاثیر مادر هنرمندم همیشه در مسابقه‌های نقاشی برنده می‌شدم و و بالطبع من که دانش‌آموز رشته ریاضی بودم بهترین انتخابم تحصیل در رشته معماری بود.
در هنگام تحصیل در دانشگاه با توجه به اینکه برادرم دانشجوی همان رشته  دو سال بالاتر بود و نقش بسیار تاثیرگذاری در آموزش معماری به من داشت همواره جزو دانشجویان ممتاز بودم و از سال دوم دانشگاه شروع به کار معماری در دفتر معماری و شرکت‌های مشاور نمودم.
از اساتید تاثیرگذار دوره تحصیل که همواره مدیون زحماتشان هستم میتوانم به مرحوم استاد سیدهادی میرمیران و هم چنین دکتر داراب دیبا و مهندس ایرج کلانتری نام ببرم که افتخار شاگردی این بزرگان را داشتم. بعد از پایان تحصیلات معماری در مقطع کارشناسی ارشد و ورود به دنیای کار حرفه‌ای جذب پروژه طراحی بازسازی موزه ایران باستان که پروژه‌ای با همکاری مشترک دولت ایران و ایتالیا بود به عنوان مشاور، همکار گروه ایتالیایی شدم که حاصل آن پروژه‌ای در ابعاد بین‌المللی بود که کتابی که بر پایه پروژه شکل گرفت برنده کتاب سال معماری گشت.
همکاری من با گروه طراح ایتالیایی در ایتالیا نیز ادامه یافت که ضمن اینکه کار حرفه‌ای را در رم ادامه می‌دادم بورس دولت ایتالیا در زمینه نورپردازی فضاهای فرهنگی را برنده شدم.
به عنوان معمار همیشه ضعف موارد مربوط به هماهنگی با محیط در پروژه‌ها میدیدم و این انگیزه‌ای برای تحصیل مجدد در رشته طراحی محیط در دانشگاه تهران شد که دید من را به مقوله محیط و نحوه و ارتباط معماری با محیط تغییر داد و سبب ایجاد چند نوآوری از جمله ایجاد باغ‌های عمودی شهری و طراحی روش‌های عملی آن شد که این دانش در مسابقه پیش نهادی برای تهران برای ایجاد پارک‌های عمودی در شهر مورد تقدیر قرار گرفت.
به دلیل علاقه شخصی و هم‌چنین عمق بخشیدن به مطالعات خود تحصیل در مقطع دکتری در رشته فلسفه هنر را آغاز نمودم که شروع تامل جدی در زمینه دیدگاه‌هایی که از وحدت و هماهنگی محیط و انسان می‌نمایند شد و از افراد تاثیرگذار می‌توانم به کن ویلبر(ken Wilber) و گراهام هارمن (graham Harman) نام ببرم.

دفتر معماری دکتر کیارش میلانی نیا از سال ۱۳۹۸ به عضوبت در ۱۰۰ برند برتر مرکز طراحی پایدار در آمده است.

(بازدید ۵۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )
۰