بازسازی لابی شرکت کارت اعتباری ایران کیش

بازسازی لابی شرکت کارت اعتباری ایران کیش

نام پروژه: بازسازی لابی شرکت کارت اعتباری ایران کیش

مکان: تهران

طراحی معماری: مهندسان سید حسن علوی زاده، سیمین فرهنگی (شرکت طرح و ساخت طرا)

تلفن: ۸۸۱۰۶۳۳۱- ۰۲۱

www.taera-studio.com

بازسازی لابی شرکت کارت اعتباری ایران کیش

معماری و طراحی داخلی اداری

بازسازی لابی کارت اعتباری ایران کیش

ایده‎ شکل‌گیری فضای ورودی و لابی برای شرکت کارت اعتباری ایران کیش که شرکتی دانش بنیان در حوزه‎ فناوری اطلاعات، در برگیرنده‎ تعریف فضایی رسمی و کمینه‌گرا با المان‌های خطی در جداره‌ های فضا که یادآور انتقال و داده‌ورزی اطلاعات بوده و از نوع گفتمان مدرن و تکنولوژیک در قالب پروژه‌ی بازسازی لابی و ورودی ساختمان مرکزی کارت اعتباری ایران کیش می‌باشد.

چنین مداخلات سازنده ‎ای در فضا، نیازمند الحاق بخشی از فضای همجوار(پارکینگ) و اعمال تغییرات کالبدی به عنوان تعریف جدیدی از برنامه ‎ی فیزیکی فضا می‌باشد. خط مشی‎ ای که همنشینی سپید و سیاه در کنار سایه‌ روشنی‌ های ذاتی مصالح و لکه‌های سبزینگی فضا، پیشتر یادآور خلوص و تکامل در عین تضاد عناصر برای رسیدن به یکپارچگی خواهد بود.

نظم و امتداد رگه‌های ملایم مصالح طبیعی که با دور‌اندیشی در اجرا لحاظ شده، لذت تعریف جزییات مختصر ولی خاص طرح را به گونه‌ای افزوده که در کنار نورپردازی سنجیده‎ فضا قابل تأمل می‌نماید. فرم‌پردازی‌ های کالبدی جداره‌ها و مبلمان کاربردی فضا ، متناسب با ریتم آهنگ فضا، سرایش شعر فضا را در اختیار کاربران آتی آن نیز فراهم نموده و قید و بند تزیینات و مبلمان را به گونه‌ای هنرمندانه از لایه‌های وجودی آن گسیخته است. این تلاشی بوده در تعریف فضایی مغشوش و مستهلک به فضایی انتظام یافته و رسمی که بیشترین نیازش در حیات روز و شب خوانایی و دعوت کنندگی بوده تا حس و حال خاص بر مخاطب و کاربر ایجاد نماید.

0
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی: